Aby zbudować eksperymentalną żarówkę potrzebujesz zwykłych rzeczy. Ten projekt jest świetnym doświadczeniem, które możesz zaprezentować w szkole.
Aby zbudować eksperymentalną żarówkę potrzebujesz zwykłych rzeczy. Ten projekt jest świetnym doświadczeniem, które możesz zaprezentować w szkole.
Do poradnika Jak zrobić żarówkę - eksperyment przypisano następujące tagi:
elektronika fizyka żarówka prąd żarówki doświadczenia żarówkę budowa żarówkiPoradnik Jak zrobić żarówkę - eksperyment skomentowało 7 osób.
Feb 04, 2013
na zasadzie próżni bo jeśli jest powietrze to rysik się przepali (ołów przewodzi prąd) dlatego na początku było trochę dymu ale to dlatego bo w słoiku było jeszcze trochę powietrza ale gdy już mamy próżnię jego trwałośc będzie dłuższa. :)
Nov 09, 2013
Próżnia!?
Próżnia jest wtedy gdy nic nie ma, a przecież w tym słoiku jest dym. A dym nie jest "niczym"
Dec 31, 2012
taka żarówka dlugo się nie popali, aby przedłużyć działanie w słoiku powinien być gaz szlachetny
Dec 31, 2012
koledzy mieli na technice prowadzic lekcje o obwodach elektrycznych bo tak mialy rozne grupy co tydzien na rozne tematy o elektrotechnice i mial zarowke i zasilacz tylko ze na przerwie ta zarowke stlukl zaczela sie lekcja i ktos tam jeszcze cos mowil o swoim temacie z poprzedniej lekcji i oni mieli mowic po nim ale nie mieliby wtedy nic do zaprezentowania w przeciwienstwie do poprzednich grup wiec powiedzialem im co maja zalatwic jeden kolega wymknal sie z klasy i zalatwil na stolowce sloik ktos tam swieczke ktos tam mial ognia znalazl sie kawaleczek zarni od stluczonej zarowki jakis kabelek moj scyzoryk Victorinoxa :) i guma do zucia chwila glowkowania jedna nieudana proba skonczona niedopalonym tlenem potem dopiero zwieralem przewody na krotko i tlen zniknal do konca najlepsze to ze nigdy wczesniej tego nie robilem tylko po prostu wiadomo jak dziala zarowka wiec wymyslilem ze mozna ja tak zrobic tylko nie bylem pewien czy tlen dopali sie do konca ale jednak sie udalo
Dec 31, 2012
Ponieważ grafit, z którego zrobiony jest rysik jest dobrym przewodnikiem prądu oraz opornikiem. Po podłączeniu do źródła napięcia zaczyna przepływać przez niego prąd, a rysik zaczyna świecić, ponieważ w ten sposób "uchodzi" z niego energia pod postacią światła.