W drugiej części poradnika drugie doświadczenie z żółcienią nitrazynowaną, czyli reakcja z kwasem solnym i odwrócenie procesu pierwszej reakcji.
W drugiej części poradnika drugie doświadczenie z żółcienią nitrazynowaną, czyli reakcja z kwasem solnym i odwrócenie procesu pierwszej reakcji.
Do poradnika Jak zbadać właściwości żółcieni nitrazynowanej #2 przypisano następujące tagi:
chemia chemiczne roztwór doświadczenia żółcień nitrazynowanaPoradnik Jak zbadać właściwości żółcieni nitrazynowanej #2 skomentowało 6 osób.
Jun 05, 2012
To nie jest "identyfikator" tylko "indykator", tak inaczej mówi się na wskaźnik w chemii :P
Jun 06, 2012
Tak zdaje sobię sprawę jak się poprawnie mówi na wskaźniki w chemii. Choć mi się akurat ten wyraz nie podoba bo chyba z łacińskiego oznacza wskazywacz więc wole zostać przy swoim identyfikatorze ;-)
Feb 04, 2012
Na przykład poddając sulfonowaniu kwas etylenodiaminotetraoctowy a następnie podłączając grupę funkcyjną NO2.
Feb 03, 2012
a czy mógłbyś w takim razie powiedzieć co należy przereagować z mieszaniną nitracyjną?
Feb 02, 2012
A poza tym też bym nie chciał, aby ktoś podpiął sobie jon NO2 pod np. glicerynę.Więc wolał bym takich filmików nie nagrywać już choćby z uwagi nawet o swoje bezpieczeństwo. A także nie chcę, aby panowie w czernie do mnie o 6 rano zapukali.
Feb 02, 2012
Wiesz teoretycznie tak. Tylko największym problemem nie tylko moim ale również i użytkowników byłoby zdobycie potrzebnych odczynników. Choćby już samo zdobycie prawie 100% kwas azotowy nie zachęca a taki jest właśnie potrzebny do tej reakcji. Aby wytworzyć jon nitrylowy (choć katalizatorem do powstania tego jonu jest 98% kwas siarkowy). Wiesz ja tą żółcień otrzymywałem w akademicki laboratorium i po syntezie trochę sobie jej odsypałem.