W poradniku tym postaram się omówić właściwości fosforu czerwonego. W tej części doświadczenie ze spalaniem fosforu w wodzie. P.S. Z tym obracaniem probówek trochę przesadziłem.
W poradniku tym postaram się omówić właściwości fosforu czerwonego. W tej części doświadczenie ze spalaniem fosforu w wodzie. P.S. Z tym obracaniem probówek trochę przesadziłem.
Do poradnika Jak zbadać właściwości chemiczne fosforu czerwonego #2 przypisano następujące tagi:
chemia chemiczne czerwony doświadczenie fosfor czerwonego fosforu kwas fosforowyPoradnik Jak zbadać właściwości chemiczne fosforu czerwonego #2 skomentowało 9 osób.
Apr 10, 2012
Powiem szczerze chemia organiczna nie jest bilska memu sercu:( Bardziej nieorganiczna ale z chęciu poćwicze pwnie kiedyś się przyda.Czynności labolatoryjne umiem przeprowadzać . Ale tak jak mówiłem nie konniecznie wszystkie związane z organiczną
Czyli tak ogrzewam polietlen(reklamóke) eten zbieram pod wodą i do probówki z eten wpuszczam gazowy chlorowodór????
Apr 09, 2012
Choć najpierw radzę poćwiczyć poszczególne elementy takich reakcji.Bo nawet sama addycja czy substytucja nie jest procesem takim łatwym jak się wydaje. No i oczywiście najlepiej takie coś przeprowadzić na otwartej przestrzeni (jak sie nie ma wprawy i doświadczenia) w makro czy mikro ilościach.
Apr 09, 2012
Nie wiem jak u Ciebie z znajomością chemii organicznej.
Bo możliwości jest dużo jedne są łatwe do wykonania nawet w domu inne już niestety nie. Najłatwiej chyba jest poddać polietylen depolimeryzacji.I otrzymany C2H4.
Następnie podłącza się pod niego np. HCl(g) (jakiś katalizator rzeczą niezbędną np. AlCl3). I otrzymany C2H5Cl go rozpuszczasz w np. NaOH (roztwór).Następnie destylujesz i gotowe :-).
Apr 09, 2012
Dziękuje a w kolbie (100ml) nie byla wcale duza ilosc.
Rowniez nie chwalac sie mam 15lat i tez otrymywalem Br i Li.K jeszcze nie ale moze niedlugo.
A propo peknietego szkla mialem w szyji kawalek bagietki jak wybuchla razem z probowka na kolku chemicznym. A masz jakis fajny przepis na otrzymywanie etanolu z reklamowki.
Ps. nie mam polskich znakow bo cos mi sie zrylo
Apr 08, 2012
Filmik profesjonalny. Też takie doświadczenia robiłem jeszcze na pierwszym roku na laborkach. Tylko widzisz ja właśnie przez ten wypadek i kiedy naocznie widząc wystające odłamki kolby z tętnicy szyjnej mam awersje do spalanie dużych ilości substancji dlatego tak mała kolbka. No i oczywiście żeby nie pękła dlatego tak mówiłem żeby ją obracać. Widzisz co do moich umiejętności to nie chwaląc się jeszcze w wieku 17 lat otrzymywałem takie pierwiastki jak Li,K,Br czy nawet Th. Więc spokojnie nie martw się;-). A Tobie proponuje np. otrzymanie C2H5OH w domowych warunkach tylko żeby było trudniej to materiałem wejściowym niech będą np. reklamówki, worki foliowe. Sam wtedy możesz ocenić swoje umiejętności. No i oczywiście życzę Tobie doktoratu.
Apr 08, 2012
http://www.youtube.com/watch?v=_jSYG7zH0vw&feature=share
Link do mojego filmu ze spalnia fosforu w tlenie :D
Apr 08, 2012
Dobra może przegiąłem dr. nie jestem . Mam nadzieje być:D Podaj swojego mejla to wyśle ci przeprowadzoną przezemnie reakcje spalania Fosforu w tlenie:)
Poza tym to nie mój brak wyobraźni tylko twój bo jeśli spalasz na łyżce do spalań to płomień jest skierowany do góry i nie odziałuje na sciany a jeśli ty spalasz pod kątem to tak jest że płomień grzeje po ścianach i wtedy może rzeczywiście pęc.
Chce jeszcze dodać że nigdy nie zwątpiłem w twoją wiedze bardziej w umiejętności praktyczne i najwidoczniej brak wiedzy na temat zastosowania podstawowego szkła i sprzętu.
Pozdrawiam
Apr 06, 2012
Obracasz dlatego że spalasz to na szpatułce,łyżce a nie na łyżce do spalań więc ogramna nie wiedza. WTF KOLBA Z TUBUSEM ?????????? To jest korek a nie tubus. Tubus to boczna rurka np. w kolbie Buchnera. Gośću połucz się a potem wstawiaj filmy lub się nieoddzywaj. Tlenki się spalają też nie kumam ?????
Polecam zobacz sobie co to jest łyżka do spalań i zobacz sobie co to jest tubus
Po zatym jes li robił byś to w kolbie kulistej okrągłodennej to by ci nie pękło
,,Błąd kary godny" to używanie kolby stożkowej do spalań.
Plus za chęci :D
Apr 06, 2012
To ,że nazwałem sobie szpatułkę łyżeczką do spalań świadczy raczej o twoim braku wyobraźni i zaszufladkowaniu umysłu .Przecież spalając tak małe ilości fosforu bym standardowej łyżeczki nie zmieścił w tak małej kolbce. Wiec czepiłeś się nomenklatury chemicznej a przecież nie oto chodzi. Mówisz poucz się cały czas to robię nawet piszę pracę inżynierską. Choć skoro się już tak wymądrzasz to pewnie jesteś co najmniej dr chemii. Mówisz w kulistej okrągło dennej nie wiem jak Ty ale ja już w swojej pracy laboratoryjnej widziałem wybuch takiej kolby podczas spalania i dziewczyna ,która prowadziła reakcję ledwo przeżyła.
Poza tym w domu akurat też nie dysponuje i nawet nie potrzebuje sprzętu laboratoryjnego a z laboratorium sobie nie pożyczę. Choć wydaje mi się ,że najpierw nagraj coś swojego a nie tylko się wymądrzaj. Bo to akurat potrafi każda osoba i każdy może w końcu korzystać z Google.
Mar 28, 2012
Do probówki wkładamy mały kryształek fosforu czerwonego i ogrzewamy ,wydzieli się fosfor biały który świeci w ciemnościach