Jak zabezpieczyć pędzle przed wyschnięciem

Znalazł: MajsterPL
Źródło filmu: Film dodany z dysku
50349 4.14

Po skończonym malowaniu trzeba spędzić jeszcze trochę czasu na czyszczeniu pędzli. Jednak można zastosować ta prostą i szybką metodę a oszczędzicie sobie czasu a wasze pędzle będą gotowe do następnego malowania ... i nie będą twarde jak to zwykle bywa.

Składniki:

  • Pędzle
  • folia

Do poradnika Jak zabezpieczyć pędzle przed wyschnięciem przypisano następujące tagi:

malowanie budowa farba pędzel remonty

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zabezpieczyć pędzle przed wyschnięciem skomentowało 23 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

  1. Awatar użytkownika piotr4funn

    piotr4funn

    Aug 07, 2014

    o ile chodzi o pędzel za 5 zł nadaje się i tylko w przypadku kiedy kolejne malowanie bedzie nie dłużej jak za 2 tyg stare przysłowie mówi tak masz jak dbasz . jeśli chodzi o rady trzymania pędzla w słoiku butelce puszce wypełnionym wodą olejem rozpuszczalnikiem czy czym kol-wiek innym patent sprawdza się na jedną noc po dłuższym czasie pędzel się odkształci od dna pojemnika więc o ile jesteśmy profesjonalistami możemy sobie zakupić pudełko brush mate zapobiegające wysychaniu farby ale najskuteczniejsze jest mycie i nie ma cudów

  1. Awatar użytkownika dzidoro

    dzidoro

    Oct 28, 2012

    jest jeszcze inny sposob mozna wsadzic pedzle do pojemnika wypelnionego olejem lnianym lub jadalnym,w oleju zanuzamy tylko wlosie ktore bedzie elastyczne caly czas do nastepnego lakierowania po poprzednim wytarciu pedzla w sucha szmatke

  1. Awatar użytkownika naplatki

    naplatki

    Dec 07, 2011

    Ta metoda skutkuje w krótkim okresie czasu. Na dłuższą metę to trzeba umyć pędzel. Najczęściej jest tak, że koszt zwłaszcza rozpuszczalnika przewyższa cenę nowego pędzla.

  1. Awatar użytkownika Ferdekkkkkk

    Ferdekkkkkk

    Feb 07, 2010

    Można też w rozpuszczalniku. Bo farby nie ma. 4/5

  1. Awatar użytkownika Piter03

    Piter03

    Nov 14, 2009

    totalny żall 1 trochę wody w przypadku wodnorospuszczalnych
    albo rozpuszczalnika w przypadku olejnych i gotowe

  1. Awatar użytkownika upierz

    upierz

    Aug 17, 2009

    Ja trzymam pędzle w słoiku z wodą, to dobrze?

  1. Awatar użytkownika czaro89100

    czaro89100

    Jul 18, 2009

    może być dam 5

  1. Awatar użytkownika BicaWRC93

    BicaWRC93

    Feb 27, 2009

    Przydatne 5

  1. Awatar użytkownika areczes103

    areczes103

    Feb 04, 2009

    pomysłowe daje 5/5

  1. Awatar użytkownika Matis 1000000

    Matis 1000000

    Feb 03, 2009

    Fajne :)5 przyda się