Budowa domu krok po kroku tym razem o kwestii budowy i remontów pozwalających na znaczne zaoszczędzenie energii zużywanej na ogrzanie pomieszczeń mieszkalnych. W dzisiejszych czasach, kiedy staramy się żyć z jak najmniejszym szkodliwym wpływem na środowisko wokół nas i obniżyć rachunki za ogrzewanie oraz zastosować jego alternatywne metody, warto samodzielnie przeprowadzić remont domu i remont poddasza ocieplając je wełną mineralną, która pozwoli nam na znaczne podwyższenie komfortu cieplnego w domu.
Do wykonania remontu poddasza użytkowego będziemy potrzebować takich narzędzi, jak nóż, nóż do waty szklanej, miarka, łata murarska oraz szpachelka. W ramach ocieplania poddasza użytkowego położone zostaną dwie warstwy wełny mineralnej. Aby zapewnić sobie komfort pracy, nie zapominajmy o założeniu okularów ochronnych, ubrania z długim rękawem oraz rękawic oraz zadbajmy o dobry przewiew powietrza w trakcie remontu poddasza.
Układając pierwszą warstwę izolacji zmierzmy maksymalną grubość wełny mineralnej. W tym celu należy zmierzyć szerokość krokwi i odjąć dwa centymetry, a także odległość między krokwiami. Odpowiednio wycięte płaty wełny mineralnej układamy między krokwiami – powinny one szczelnie wypełnić przestrzeń. Aby zapewnić szczelność izolacji, wąskie płaty wełny mineralnej upychamy między ścianą a krokwią. Druga warstwa wełny powinna zostać z kolei ułożona równolegle na pierwszej od ściany do ściany. Tym sposobem pokrywamy całą powierzchnię konstrukcji od dołu do góry, mocując wełnę mineralną przy pomocy specjalnych wkrętów. Płaty powinny zostać ułożone równo, krawędź przy krawędzi, aby zachować szczelność izolacji. Izolujemy także krawędzie okna dachowego, które może być często nieszczelne.
FB: http://files.castorama.pl/castorama-fb