Jak przygotować niesamowity pokaz cofania kolorów w czasie

Znalazł: BoomX
Źródło filmu: YouTube
41037 4.75

Pokaz cofania kolorów w czasie to jeden z tych eksperymentów które zaskakują do szpiku kości. To dowód na to, że nawet kiedy widzimy cały proces na własne oczy to nie wierzymy w to co mamy przed sobą. Pierwsza myśl kiedy zobaczysz ten ciekawy eksperyment to, że jest on sztuczką filmową i że materiał został zmanipulowany w programie do edycji wideo. Ale tak nie jest i wszystko co tutaj się dzieje na filmie jest prawdziwe. A dlaczego tak trudno w to wszystko uwierzyć? To wynika z naszych doświadczeń związanych z eksperymentami chemicznymi i fizycznymi, gdzie mieszanie kolorów nigdy nie było procesem odwracalnym. Po zmieszaniu kolorów obojętnie jakiego rodzaju i koloru i obojętnie czy to chodzi o farby, barwniki, kredki czy jeszcze coś innego, nigdy nie można było powrócić do pierwotnego stanu tych kolorów. A tutaj proszę, okazuje się że można to zrobić i takie niesamowicie ciekawe doświadczenie możesz zrobić w domu. Nazywa się to cofaniem kolorów w czasie ale każdy kto ma propozycję lepszej nazwy, może ją wpisać w komentarzu.

Składniki:

  • przeźroczyste mydło w płynie
  • 2 szklanki (jedna musi wchodzić w drugą)
  • 4 duże klipsy biurowe
  • barwniki spożywcze
  • 3 pipety
  • woda
  • 3 małe kubki

Do poradnika Jak przygotować niesamowity pokaz cofania kolorów w czasie przypisano następujące tagi:

eksperymenty fizyczne ciekawe doświadczenia ciekawe eksperymenty eksperymenty chemiczne eksperymenty dla dzieci

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przygotować niesamowity pokaz cofania kolorów w czasie skomentowało 3 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

  1. Awatar użytkownika lionel123

    lionel123

    Apr 03, 2014

    Robię to doświadczenie po raz 10 i dalej mi nie wychodzi . Zamiast takich kolorowych kropeczek mam coś co rozpływa się i opada na dno, a w tym filmie jest cały czas w tym samym miejscu. Dlaczego? Pomóżcie!

    • Awatar użytkownika ziomo1993

      ziomo1993

      Dec 30, 2014

      Nie wychodzi Ci pewnie dlatego, że tą większą szklankę napełniasz wodą a powininieneś / powinnaś napełnić ją mydłem (jest tu błąd w tłumaczeniu - zamiast "Większą szklankę napełnij w 1/3 wodą" powinno być "Większą szklankę napełnij w 1/3 mydłem) ;)

  1. Awatar użytkownika sqn666

    sqn666

    Nov 15, 2013

    przepływ laminarny czy jakoś tak to się nazywa

  1. Awatar użytkownika totylkoja

    totylkoja

    Nov 08, 2013

    WOW!!! niesamowite, niby nic specjalnego nie trzeba do tego eksperymentu a efekt zdumioewający! na pewno wypróbuję ten pokaz ;) super