Lubicie proste patenty? Ja bardzo, dlatego dzisiaj chciałem zaprezentować Wam ciekawy patent, który moim zdaniem przypadnie Wam do gustu. Patent, to może złe słowo, ale akurat pasowało mi do kontekstu :). W każdym razie dzisiaj zostanie Wam przybliżona budowa łuku :).
Mamy zimę, zatem czas na pozyskanie drewna, które przyda się czekającym na trzeci poradnik o łuku z leszczyny.
Leszczyna, to jeden z najlepszych materiałów jaki możemy wykorzystać do budowy łuku. Przynajmniej mi się tak wydaje. Sprawdza się idealnie i przy wielu próbach właśnie ten gatunek drewna sprawdził się najlepiej.
Jeśli nie wiecie co zrobić ze ściętym drzewem, obejrzyjcie filmik i zróbcie to samo.
Sezonowanie drewna też jest całkiem fajną opcją, ale wiadomo, że nie każdy ma taką możliwość.
Jeśli nie macie stalowych klinów, zastrugajcie w kliny siekierką drewniane kołki. Szczapy połóżcie w suchym miejscu, ale niezbyt ciepłym, by za szybko nie schły. Końce można zamalować lakierem, żeby nie popękały.
Zdejmijcie korę ze wszystkich szczap (przy grubszym pniu mogą wyjść 4), ja z jednej nie zdjąłem, żeby pokazać Wam później, czy będzie jakaś różnica.
Jeśli klikniecie guziczek subskrybuj, to nie przegapicie żadnego z moich filmów. Dodatkowo śledzenie kanału może Was czegoś nauczyć :). W końcu nie jest to kolejny śmieciowy kontent, którego jest wręcz pełno. Mam też nadzieję, że będziecie mieli chęć na wyrażenie swojej opinii w komentarzu :). Jeżeli będziecie mieli pytania, to bardzo chętnie na nie odpowiem, żeby żadne wątpliwości się nie pojawiły :).
Facebook: https://www.facebook.com/woodenbows/
E-mail: [email protected]