Jak naprawić spaloną żarówkę na diodach LED #2

Poradnik dodany przez: zopporo356
39816 3

Jedziemy dalej z naprawą żarówki ledowej w której przepaliła się jedna dioda. Jak już wcześniej było wspomniane, przepaloną diodę wymieniamy i zastępujemy ją diodą z żarówki. Kiedy żarówka LED nie działa to jeżeli jesteście dobrzy w tego typu rzeczy, możecie spróbować ją naprawić. Co prawda wymiana diody w żarówce może się nie udać ale to już zalezy od waszych umiejętności. 

Szkoda, ze producenci sprzętu (nie tylko żarówek oczywiście) już z góry planują po jakim czasie dana rzecz ma się zepsuć. Mimo, że żarówki ledowe mają długą żywotność, to i tak trzeba się liczyć z tym, że prędzej czy później nasza żarówka nam padnie. Wymiana diody w żarówce niestety tez nie zawsze jest możliwa. Albo nie będziecie mogli się dostać do żarówki albo po prostu okaże się, że poszła nie tylko jedna dioda LED. Wtedy pozostaje już tylko kupno nowej żarówki. 

Oglądajcie i każdy kto lubi takie "grzebanko" jak to mój kumpel mówi, niech spróbuje naprawić przepaloną diodę w żarówce LED kiedy zajdzie taka potrzeba. 

Do poradnika Jak naprawić spaloną żarówkę na diodach LED #2 przypisano następujące tagi:

technika naprawa żarówki naprawa żarówki led żarówka diodowa naprawa led żarówka led nie działa halogen led żarówka led naprawa wymiana diody w żarówce

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak naprawić spaloną żarówkę na diodach LED #2 skomentowało 2 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

  1. Awatar użytkownika zett1

    zett1

    Mar 26, 2014

    Drugi też niewiele więcej wniósł- znowu nieśmiertelna ZAPALNICZKA i pokaz lutowania z metra odległości ;-)
    A gdzie cześć merytoryczna- jak znaleźć "uwaloną" diodę, i na co zwracać uwagę przy lutowaniu (to, o czym pisał Nomad90- określenie polaryzacji).

  1. Awatar użytkownika Nomad90

    Nomad90

    Mar 17, 2014

    Pozwolę sobie dodać swoje 3 grosze.
    1.Troszkę kolega przesadził z kalafonią (ta czarna plama po stronie ścieżek domyślam się że to kalafonia)
    2. Szkoda dodawać 2 filmiki z czego pierwszy praktycznie nic nie wnosi. Mógł kolega scalić to wszystko w jeden filmik Windows Movie Maker.
    3. Brał kolega pod uwagę polaryzację diody czy to czysty przypadek że została wlutowana w odpowiednim kierunku i obwód mógł zadziałać?

    tyle :) gratuluję naprawy, jak to mówiła kiedyś reklama pewnego marketu budowlanego "bądź bohaterem w swoim domu" ;) nie dajmy się planowanemu fabrycznemu postarzaniu produktów i naprawiajmy je :) nie napychajmy kieszeni producentom.

    • Awatar użytkownika Nomad90

      Nomad90

      Mar 17, 2014

      do punktu 2
      scalić w jeden filmik W PROGRAMIE windows movie maker :)