Gazetka promocyjna: http://www.castorama.pl/gazetka-i-katalogi/gazetka-castorama?utm_source=youtube.com&utm_medium=referral&utm_campaign=castoramaYT
Listwy przypodłogowe to element wykończenia pomieszczeń mieszkalnych, dzięki któremu zamaskujemy przerwy dylatacyjne podłóg. Styk podłogi ze ścianą jest bowiem dość mocno wyeksponowanym miejscem, w którym należy szczególnie zadbać w trakcie urządzania wnętrz lub ich remontu. Listwy przypodłogowe chronią ponadto ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. Listwy przypodłogowe umożliwiają także rozprowadzenie kabli aby nie stosować przedłużaczy i kłębów kabli. W powyższym filmie prezentujemy, jak zamontować listwy przypodłogowe w trakcie budowy i remontu.
Pierwszym sposobem jest montaż listew przypodłogowych do ściany za pomocą kołków rozporowych. Do wykonania tej pracy będziemy potrzebowali: listew przypodłogowych PCV, narożników, miarki i ołówka, wiertarki, wiertła do betonu, kołków rozporowych, śrubokręta, piłki ręcznej oraz skrzynki uciosowej. Po odmierzeniu długości ścian, przycinamy listwy przypodłogowe do odpowiedniej długości. Następnie dobieramy wiertło do rozmiarów kołków rozporowych, dokładamy listwy przypodłogowe do ściany i wiercimy otwory w ich części montażowej. Aby listwa nie przesuwała się w trakcie wiercenia otworów, w pierwszy od razu wkładamy korek rozporowy. Następnie wiercimy kolejne otwory, wkładamy w nie kołki, listwy przypodłogowe łączymy narożnikami i gotowe.
Drugim sposobem na montaż listew przypodłogowych będzie ich doklejenie do ścian i paneli drewnianych w trakcie remontu mieszkania. Do wykonania tej pracy potrzebujemy: listew przypodłogowych Castorama MDF, kleju montażowego, skrzynki uciosowej, wilgotnej ściereczki, narożników, wyciskacza do tub, masy akrylowej oraz miarki i ołówka. Początek pracy jest dokładnie taki sam. Wilgotną ściereczką przecieramy ścianę i tylną część listwy przypodłogowe. Najpierw doklejamy narożniki, a następnie listwy przypodłogowe. Wszystkie szpary wypełniamy masą akrylową i gotowe.