Praca z drewnem, szlifowanie drewna to prawdziwa sztuka. Ważna jest technika i precyzja, ale również papier ścierny, którego używamy. Jak szlifować drewno i jaki papier ścierny dobrać do naszych potrzeb, tak by maksymalnie ułatwić sobie zadanie? Odpowiedź podsuwa instruktaż przygotowany przez warsztat stolarski Meble Twojego Pomysłu. Papier ścierny używany w tym zakładzie jest produkowany według norm europejskich. Litera P przed numerem gradacji, nadrukowana na papierze, jest tego potwierdzeniem. Jeśli spotkamy się z papierem, który nie ma tej litery w oznaczeniu, możliwe, że został wyprodukowany według norm amerykańskich. Krążki do szlifierek występują w dwóch rozmiarach i wielu gradacjach. Gradacje do P80 są stworzone do wstępnej obróbki, zdzierania nadmiaru materiału, nadawania kształtu powierzchni. P120 do P180 służą do usuwania rys. Od P200 do P800 stosuje się do matowienia i nanoszenia poprawek lakierniczych. Przedział P1000 do P2500 stworzony jest to retuszu i szlifowania drewna na połysk. Szukając odpowiedniego papieru ściernego, pamiętaj o tych przedziałach i kilku zasadach gradacji stosowanych w stolarstwie. Podwajaj wartość granulacji. Nie przekraczaj wartości sto. Co ważne, stopniowo przechodź pomiędzy poszczególnymi gradacjami, by precyzyjnie wykończyć powierzchnię. Zaoszczędzisz w ten sposób energię, czas i pieniądze. Istotne jest także, byś zakończył szlifowanie drewna na odpowiednim numerze gradacji papieru ściernego. Przygotowując powierzchnię pod lakiery dwuskładnikowe i farby wystarczy, że wyszlifujesz ją do P150 lub P180. Jeśli użyjesz wyższej gradacji, możesz spowodować brak przyczepności, a przez to odpryskiwanie lub łuszczenie farby czy lakieru. Wykończenie powierzchni pod lakier wodny możesz zakończyć na gradacji papieru P240. Pamiętaj o wodowaniu powierzchni, by usuwać włókna pod wpływem wilgoci oraz regularnym usuwaniu drobin i pyłu pomiędzy szlifowaniami.
Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg
Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.
Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.
Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.
http://mebletwojegopomyslu.pl/
https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu