Technika do warsztatu dla każdego, czyli jak wykonać domowym sposobem instalację pneumatyczną przydającą się w wielu czynnościach na co dzień. Sprężarka służy do uzyskiwania wysokich ciśnień sprężonego gazu lub wymuszania jego przepływu, co przydaje się zarówno w przemyśle czy gospodarstwie domowym. Ze sprężarką powietrza najczęściej spotykamy się na stacji benzynowej, gdzie z jej użyciem można dopompować koła w samochodzie lub rowerze. Dzięki zastosowaniu w nich wirnika z dużą prędkością sprężającego powietrze, powstaje podciśnienie od strony zasysanego do sprężarki powietrza atmosferycznego. Tego typu narzędzia warsztatowe, jeżeli potrzebujemy ich na co dzień, można wykonać samodzielnie w domu, co pokazujemy krok po kroku w powyższym filmie przybliżającym tajemnice powstania instalacji pneumatycznej.
Do samodzielnego wykonania sprężarki używanej na co dzień w warsztacie można wykorzystać części z innych urządzeń takie, jak zbiornik powietrza, silnik elektryczny, wyłącznik ciśnieniowy, reduktor z dwoma wyjściami, wtyczki siłowe, zawory spustowe, szybkozłączki, osłony paska klinowego, a także drobne elementy składowe, jak śruby, podkładki, uszczelki, oś, filtry powietrza sprężarki i kolanka hydrauliczne.
W zależności od potrzeb, można do sprężarki powietrza wykorzystać zbiorniki o różnej pojemności, a także podłączyć dodatkową butlę powietrza, co powoduje dwukrotne zwiększenie wydajności całego narzędzia warsztatowego. Stosując się krok po kroku do wskazówek instalacji pokazywanych w powyższym filmie, możemy samodzielnie skonstruować sprężarkę, która przyda się w trakcie codziennych zajęć w domowym czy profesjonalnym warsztacie.
https://www.facebook.com/Mateusz-Doniec-1362870277192023/