Chcę zrobić dredy, nie na całej głowie, będzie to super wyglądało, ale jak zrobić dredy?
Dredy z warkoczyków
Są bardzo trwałe. Na początku są to tylko warkoczyki, dopiero po jakimś miesiącu staną się pięknymi dredami.
Przygotowanie ich jest bardzo proste. Robimy na włosach bardzo ciasne warkoczyki. Zabezpieczamy je na końcach, aby się nie rozwalały. Następnie przy pomocy rękawiczek skręcamy warkoczyki. Należy jak najdłużej i najczęściej skręcać włosy. Nie straszne jest im mycie.
Dredy z tapirowania
Jest to najbardziej popularna metoda. Przy tej metodzie włosy od razu stają się dredami. Jest to bardzo pracochłonne zajęcie, dlatego warto sobie kogoś przywołać do pomocy lub najlepiej odwiedzić zakład fryzjerski. Wybierając tą metodę nie możesz mieć włosów krótszych niż 12-15 cm.
Jak to zrobić? Od razu mówię, nie jest łatwo. Na początku dzielisz włosy na kwadratowe sekcje. Pasma włosów można zabezpieczać gumkami. Używaj gęstego grzebienia i czesz włosy wstecz, zaczynając blisko głowy. Nie jest konieczne skręcanie włosów. Należy skrecać włosy trzymając między palcami chwile, a następnie tapirujemy ten odcinek. Robimy dredy tak zwarcie jak tylko to możliwie. Zakończając dreda spinamy go gumką. Inna gumka na korzeniach będzie pomagać dredowi zwarcie przy jego bazie. Gumka może byc zdjęta z czasem.
Dredy robione metodą tapirowania wyglądają na początku na grube, ale kiedy je skręcimy będą o wiele cieńsze, później jeszcze bardziej zmniejszą grubość, kiedy się zbiją. Używanie dobrego mydła i wosku jest kluczem do rozwoju dredów.