Możemy wykonać sami zabudowę grzejnika, należy jednak pamiętać aby obudowa pozwalała na przepływ powietrza z każdej strony. źle zabudowany grzejnik to strata ciepła w domu.
Grzejnik którego położenie lub kształt nam się nie podoba a nie mamy możliwości wymiany lub przestawienia,możemy zabudować. Należy jednak pamiętać że zabudowa grzejnika powoduje jego zaniżoną wydajność cieplną a jeżeli mamy założone mierniki poboru ciepła narażamy się na większe koszty opłaty za ogrzewanie.
Konstrukcję zabudowy szkicujemy wraz ze wszystkimi pomiarami,tak aby mieć pogląd na ilość potrzebnego materiału oraz jego wygląd.Następnie dokonujemy wyboru rodzaju i koloru elementów z których będziemy robić zabudowę,może to być drewno ,plastik,arkusze metalowe.
Zabudowanie grzejnika może pozwolić nam na zrobienie szerszego parapetu,zabudowanie całej wnęki lub innego typu innowacji w pomieszczeniu.Przed planowaną zabudową pamiętajmy o możliwości szybkiego demontażu,odkurzenie,umycie,pomalowanie lub odpowietrzenie. Zastosujmy możliwość cyrkulacji ciepłego powietrza z każdej strony zabudowy, nie zakrywajmy całkowicie szczelnie grzejnika.
Jeżeli nie możemy zastosować zabudowy,pomyślmy o pomalowaniu w ten sposób aby nie rzucała się w oczy jego obecność,kolor oraz rodzaj malowania pozwoli na wtopienie się w otoczenie, bez jego nadmiernej ekspozycji.
Poradnik Jak zabudować grzejnik skomentowało 0 osób.
Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!