Podczas rozmowy odczuwasz, że osoba z którą rozmawiasz jest nieszczera i coś ukrywa przed tobą? A może wydaje Ci się, że ktoś potocznie mówiąc wprowadza Cię w maliny? Oto sposoby które dają do myślenia czy to prawda czy fałsz.
Podczas rozmowy zwróć uwagę na wzrok rozmówcy oraz jego tonację oraz szybkość mowy,osoba kłamiąca bardzo się denerwuje nie może utrzymać rąk w jednej pozycji,dużo gestykuluje.Próba podnoszenia głosu,unikanie kontaktu wzrokowego patrzenie na boki,górę czy spuszczanie wzroku na dół oraz nadmierne pocenie się powinno dać ci już do myślenia o prawdomówności.
Zapamiętaj pewne szczegóły z rozmowy,po dłuższym monologu podejrzanego o kłamstwo zapytaj ponownie o te szczegóły,zobaczysz wtedy czy osoba mówi prawdę czy zmieniła fakty które wcześniej mówiła.Pytania te możesz zadać następnego dnia a na pewno będzie to już brzmiało inaczej ponieważ zapomni to co wymyśliła wczoraj.
Jeżeli rozmówca będzie starał udowodnić tobie że to ty kłamiesz jest to z jego strony obrona swojej osoby aby nie zostać złapanym na kłamstwie poprzez odwrócenie tematu rozmowy na jego temat jest to tak zwany kontratak obronny.Na koniec rozmowy zapytaj bezpośrednio - czy to jest kłamstwo możesz liczyć na załamanie się i przyznanie.Nie wyciągaj zbyt pochopnych wniosków wobec osoby kłamiącej może to jest parawan za którym się kryje w danej sytuacji lub prawda może okazać się dla niej o wiele gorsza,w takim przypadku przyjmij to jako prawdę a co myślisz niech zostanie w tobie.
Poradnik Jak rozpoznać kłamstwo skomentowało 0 osób.
Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!