W szkole nikt nie nauczy nas jak mamy zapamiętywać duże ilości materiału zadanego przez nauczycieli. Niestety tak to już jest i uczniowie zdani są tylko na siebie. Każdy z nas wkuwa zatem materiał lub stosuje starą metodę zwana \"3z\" - zdać, zakuć, zapomnieć. Pamiętajmy jednak, że mózg uwielbia ćwiczyć poprzez różnego rodzaju techniki. Wykorzystajmy je zatem dla lepszego zapamiętywania dużej ilości materiału. Ponizej poznasz kilka technik które możesz wykorzystać do nauki języków obcych.
Jeśli lubisz słuchać muzykę, to jest to metoda dla Ciebie. Na dowolnym portalu z tekstami piosenek wystarczy ściągnąć interesującą Cię piosenkę i jej polskie tłumaczenie. Następne ułóż linijki, tak aby polskie zdanie znajdowało się tuż pod obcojęzycznym. Słuchając muzyki i patrząc w tekst szybciej nauczysz się zawartych tam słówek
To nic innego jak wzięcie do ręki przedmiotu, którego słowa chcesz się nauczyć. Wypowiadając słowo na głos lub w myślach i dotykając przedmiotu uruchamiasz proces kin estetyki. Im więcej zmysłów w nauce zostanie użyte tym szybciej zapamiętasz uczone słówka.
Na jednej stronie piszesz obcojęzyczne słowo a na drugiej polskie tłumaczenie oraz przykład zastosowania. Karteczki zabierasz ze sobą i wyciągasz w każdej chwili, w której chcesz powtórzyć sobie materiał.
Najlepiej wykonać ją z drugą osobą. Zapisujesz w notesie listę słówek, których się uczysz, a druga osoba wymyśla do zdania, tworząc z kolejnych słów historyjkę. Im bardziej śmieszna tym lepiej.
Czyli sposób układania słówek przypominającej strukturą drzewo. Układamy słówka od najbardziej ogólnych, do coraz bardziej szczegółowych np. nature – animal - dog
Metoda polega na powiązywaniu słówek o podobnej wymowie i tworzenie z niego opowiadania. Podobnie jak w metodzie z listą słówek im bardziej śmieszna historia tym lepiej. Kolejnym etapem jest jej wyobrażenie, pamiętając aby było w niej dużo ruchu, kolorów, śmiechu i dźwięków.
W erze komputerów nie sposób nie wspomnieć o programach, które w znacznym stopniu ułatwią nam uczenie się słówek. Wyznaczają one terminy powtórek uczonych słówek, zanim zdążymy je zapomnieć. Jest to metoda szczególnie polecana przy dużej ilości słówek, których manualne przypominanie sprawiło by dużo kłopotu.
Technika polegająca na mówieniu w myślach dialogu, w danej sytuacji w której obecnie się znajdujemy. Np. jadąc autobusem można wyobrażać sobie jak pytamy się jednego z pasażerów o drogę do wybranego punktu. Nie musisz znać wszystkich słów od razu. Staraj się używać w dialogu tych słów które już znasz a resztę można zastąpić polskimi odpowiednikami.
Poradnik Jak poznać metody szybkiej nauki skomentowało 0 osób.
Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!