Wyplewienie chwastów z ogrodu to rzecz pracochłonna, ale warta swojej ceny. Ogród bez zbędnych roślin prezentuje się efektownie i przyjemnie spędzać w nim czas ze swoją rodziną bądź znajomymi. Jednak zanim nasz ogród osiągnie taki rajski status, warto o niego zadbać i zacząć od pozbycia się niezwykle popularnego skrzypu polnego.
Problem z pozbyciem skrzypu polnego może stanowić nie lada wyzwanie, gdyż chwast jest odporny na większość herbicydów.
Występowanie skrzypu może wynikać z problemów fizyko-chemnicznych gleby. Wilgotna, podmokła ziemia o kwaśnym odczynie pH, sprzyja intensywnemu pojawianiu się chwastu. Wówczas należy zastosować wapnowanie, co zmieni właściwości fizyczne gruntu.
Do wyplewienia skrzypu można zastosować głęboki drenaż. Usuwanie chwastu może odbywać się także przez częste niszczenie części naziemnej wraz z korzeniem.
W przypadku niepowodzenia metody mechanicznej, warto odwołać do preparatów chemicznych. Na początku można zastosować preparat chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej. Najlepiej przeznaczony do powschodowego wypleniania chwastów dwuliściennych. Specyfik niszczy korzenie wraz z nadziemną częścią rośliny i zostaje wchłonięty przez chwast już po godzinie. Cały proces zniszczenia skrzypu trwa 1-2 tygodnie i jest zależny od pogody.
Chemiczną metodę należy wybrać w okresie wzrostu skrzypu polnego: wiosną, początkiem lata lub jesienią. Najlepszym i dogodnym okresem jest termin od początku kwietnia do września.
Skrzyp polny posiada także właściwości przeciwbakteryjne oraz regenerujące. Zawiera dużo potasu, krzemu, flawonoidów i wpływa korzystanie na wzmocnienie paznokci, włosów, zapobiega siwieniu włosów i wspiera mineralizacja kośćca.
Poradnik Jak pozbyć się skrzypu z ogrodu skomentowało 0 osób.
Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!