Ten poradnik ma na celu uświadomić nam ile naprawdę baterii \"zjada\" system operacyjny Android i jak temu zaradzić.
Funkcją „zżerającą” naszą baterię jest WiFi. Jeśli nie korzystamy w chwili obecnej z dostępu do sieci WiFi, warto tę funkcję wyłączyć, aby zmniejszyć pobór energii.
Utrzymując włączony Bluetooth, zwiększamy pobór energii. Jeśli nie korzystamy ze sparowanych zewnętrznych urządzeń wykorzystujących to łącze, warto je wyłączyć, aby nie zużywało naszej baterii
Aby oszczędzać baterię warto zmniejszyć podświetlenie ekranu naszego smartfona/tabletu. Aby to zrobić w systemie Android należy wejść do ustawień i wybrać opcję Wyświetlacz. W opcjach wyświetlacza należy odnaleźć pozycję Jasność. Na wyskakującym okienku warto zmniejszyć suwakiem jasność do poziomu zapewniającego jeszcze widoczność na ekranie.
Wiele aplikacji wykorzystuje usługi lokalizacji, tak aby np. pokazywać informacje związane z miejscem, w którym znajduje się użytkownik. Ułatwia to z jednej strony filtrowanie niepotrzebnych informacji. Z drugiej, powoduje, że bateria wyczerpuje się szybciej.
Programy pocztowe dostępne w smartfonach dają możliwość pobierania poczty w bardzo krótkich odstępach czasu. Daje to możliwość bieżącej aktualizacji skrzynki pocztowej. Funkcja synchronizacji powoduje jednak dodatkowe zużycie baterii, więc chcąc ją oszczędzić, warto synchronizację wyłączyć lub co najmniej wydłużyć interwał ściągania danych z serwerów.
Czyli aplikacje, które postępkiem kradną nam energię. Najlepiej wyłączyć je przez Menedżer zadań lub przez ustawienia>aplikacje>zarządzaj aplikacjami.
Jeżeli nikt nie korzysta z internetu mobilnego, wideo-rozmów to należy włączyć sieć tylko 2G.
Wyglądają ładnie, ale niepotrzebnie zużywają energię – wyłączamy.
Podobnie jak powyżej, animowane tapety wyglądają ładnie, ale niepotrzebnie zużywają energię, zatem nie korzystamy z nich. Wybieramy tapetę statyczną możliwie najciemniejszą.
uważam, że do komfortowej pracy na smartfonie czas opóźnienia wygaszania ustawić należy na 1 minutę i do tego wyrobić sobie nawyk wyłączania ekranu ręcznie. Zmniejszanie czasu opóźnienia wygaszania ekranu do 30 sekund już mnie nieco denerwowało. Jedynie w sytuacji niskiego poziomu naładowania baterii można zmniejszyć ten czas do minimum – czyli 15 sekund równocześnie ustawiając minimalną jasność ekranu.
Wibracje zużywają energię - wyłączamy
http://goo.gl/6VB6r - Go power master - Bezpłatne
http://goo.gl/YDCGQ - Go power master pro - 15,22 zł
Polecam tą aplikację ;) Pomaga oszczędzać energię
Włączamy tryb offline na noc, aby oszczędzać energię.
Poradnik Jak oszczędzać baterię w telefonie z Androidem skomentowało 2 osób.