Oświetlenie w ogrodzie to piękne dopełnienie całego terenu. Przed zakupem konkretnych światełek, dokładnie rozplanuj cały ogród i pomyśl czego oczekujesz. Dzięki tak przemyślanym decyzjom, twój bajeczny ogród będzie cieszył oko i zachwycał nie tylko w dzień, ale także w nocy.
Nadają się do oświetlenia podjazdów, ścieżek, murów i roślinności. Imitują stare latarnie w stylu postindustrialnym.
Oświetlenie wiszące. Najlepiej sprawdza się do oświetlenia ganku, tarasu lub muru.
W dzień się ładują, a w nocy pięknie oświetlają twój ogród.
Zazwyczaj są to lampy o dużej mocy. Najlepiej zamontować je przy wjazdach do garażu lub przy jakichkolwiek podjazdach.
Pięknie prezentują się w stopniach tarasu, w kostce brukowe lub w stopniach schodów. Można spokojnie po nich chodzić i jeździć.
Można je wykorzystać do oświetlenia oczka wodnego, fontanny czy mini wodospadu. Są innowacyjne, nowoczesne oraz przede wszystkim oszczędne.
Pamiętaj o dobrym oświetleniu miejsc, po których poruszamy się. Światełka zamontuj koło bramy, furtki, garażu, tarasu oraz na ganku.
Już na etapie budowy domu pomyśl o pociągnięciu przewodów na zewnątrz, aby potem nie kuć całych ścian.
Źródła światła powinny być wykonane z materiałów hermetycznych. Muszą być odporne na działanie wody i wilgoci. Powinny być szczelne, solidne i odporne na czynniki zewnętrzne. Inwestuj w światełka w II i III klasie bezpieczeństwa.
W celu oszczędzania prądu, pomyśl o zamontowaniu światełek LEDowych lub energooszczędnych w miejscach, w których pełnią one tylko funkcję estetyczną np. przy fontannach, oczkach wodnych i posągach.
Zwróć uwagę na to, że nadmiar kolorów i światełek może wyglądać po prostu tandetnie. Rozplanuj więc wszystko z głową i ze smakiem.
Poradnik Jak oświetlić ogród skomentowało 0 osób.
Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!