Jeżeli zauważyłeś w swoim dachu wadę, którą koniecznie trzeba naprawić, ten poradnik jest dla ciebie. Gont, papę lub blachę można naprawić za pomocą innego materiału, bez potrzeby usuwanie starego. Nie jest to więc tak bardzo trudne i problematyczne. Jednak jak się do tego zabrać?
Pamiętaj, że bardzo ważnym i podstawowym elementem konstrukcji dachowej jest więźba. Musisz sprawdzić w jakim stanie się znajduje, ponieważ przez pewien czas mogła ulec zbutwieniu lub zniszczeniu przez owady (np. korniki) lub mogła się odkształcić.
Miejscem, w którym najczęściej powstają wady i uszkodzenia materiału jest zwilgotniały obszar (np. tam, gdzie przecieka woda). Taki uszkodzony fragment możesz po prostu wymienić na nowy lub wzmocnić nakładkami. Przybij je w miejscu zagięcia krokwi i dla dodatkowej ochrony umieść tam zastrzały.
Zastanawiasz się jakie pokrycie dachowe najlepiej nadaje się do naprawy starego i uszkodzonego pokrycia dachowego? Według ekspertów najlepsze są bitumiczne płyty faliste oraz blachodachówka. Ich zaletą jest lekkość, dzięki czemu nie obciążają nadmiernie całej konstrukcji dachowej.
Montaż nie należy do bardzo trudnych i skomplikowanych. Na starym pokryciu dachowym przybij kontrłaty o grubości 3 cm, po czym do nich przybij kolejno łaty nośne o rozstawie, który będzie dostosowany do nowego pokrycia (najczęściej wynosi od około 35 do 50 cm).
Przed montażem kontrłat i łat, dokładnie je zaimpregnuj przeciwko owadom i grzybom. Dzięki temu konstrukcja będzie bardziej trwała.
Do montażu łat użyj ocynkowanych gwoździ.
Jak wiadomo, przy okapie, kominie oraz na szczycie dachu powinna znajdować się obróbka blacharska. W tym celu najczęściej używa się płaskich blach powlekanych o kolorze pokrycia dachowego.
Poradnik Jak naprawić dach skomentowało 0 osób.
Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!