Jak działają nawiewniki

Jak działają nawiewniki

Nawiewniki to rodzaj wentylacji. Mogą być zamontowane w ścianie lub w oknie. Jedak mają one wielu zwolenników i przeciwników, gdyż nie zawsze sprawdzają się w swojej robi. Bywa, że latem dają za mało świeżego powietrza, a zimą- za dużo. Warto jednak przeczytać kilka informacji dotyczących tej metody wentylacji domu.

Krok 1

Nawiewniki mogą być ustawiane ręczne, zdalnie pilotem oraz automatycznie. 

Krok 2 - Nawiewniki higrosterowane

W tym rodzaju nawiewników szczelina zwiększa się lub zmniejsza automatycznie. Dzieje się to w zależności od ilości pary wodnej w powietrzu (wtedy wbudowana w nawiewnik taśma poliamidowa kurczy się lub rozkurcza) oraz warunków mikroklimatycznych panujących w domu. 

Krok 3

Zasada jest prosta: im więcej wilgoci w powietrzu wewnątrz domu, tym więcej powietrza nawiewnik wprowadzi z zewnątrz do domu.

Krok 4

Zimą nawiewniki powinny być zamknięte, gdyż w innym przypadku różnica temperatur na zewnątrz i wewnątrz sprawi, że wtłoczy on do domu sporo mroźnego powietrza. 

Ciekawostka

Nawiewniki nie wywołują żadnego hałasu, a nawet tłumią go. 

Ciekawostka

Nawiewniki działają, gdy jest ktoś w pomieszczeniu. Utrzymują stały poziom świeżego powietrza w pomieszczeniu. Dodatkowo, dzięki nim oszczędzamy energię potrzebną do ogrzania pomieszczenia. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak działają nawiewniki skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!