Budując dom, warto poświęcić trochę czasu na dokładne, staranne i porządne wykonanie izolacji fundamentów. Dzięki temu można uniknąć niemiłych niespodzianek w przyszłości jakimi są wilgotne i przemarznięte ściany, na których często pojawia się grzyb. Ponadto, w przypadku źle wykonanej izolacji, fundamenty będą chłonąć z gleby wodę, co bardzo źle wpływa na całość konstrukcji domu.
Przed położeniem izolacji, zagruntuj całą powierzchnię. Środki, których będziesz używał powinny zapewnić dobrą przyczepność tworzywa izolującego.
Hydroizolacja układana jest w formie izolacyjnych wypraw mineralnych lub z materiałów bitumicznych. Te drugie są częściej stosowane, gdyż charakteryzują się trwałością i łatwiej je zamontować.
Powłoki bitumiczne nakłada się dwukrotnie, w postaci dwóch warstw. Zazwyczaj za pomocą szpachelki, natrysku lub malowania ręcznego.
Przed położeniem drugiej warstwy izolacji, musisz poczekać, mając cały czas na uwadze wymagany przez producenta okres karencji.
Grubość powłoki uzależniona jest od danego materiału hydroizolacyjnego. Np. w przypadku wody, która nie wywiera ciśnienia hydrostatycznego wynosi ona około 5 mm.
Podczas nakładania powłok izolacyjnych warto pomyśleć o zabezpieczeniu ich. Przykładowo, przez nałożenie folii chronimy je przed promieniowaniem słonecznym. Ponadto należy chronić je przed ciężarem innych materiałów budowlanych, rusztowań i różnego rodzaju sprzętu. Dodatkowo, materiały bitumiczne muszą być chronione przed substancjami takimi jak paliwo, smar czy rozpuszczalnik.
Poradnik Jak dokonać izolacji fundamentów skomentowało 0 osób.
Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!