Nieodpowiednie dbanie o beton powoduje naruszenia w strukturze materiału, które negatywnie wpływają na jego późniejszą wytrzymałość i jednocześnie mogą być przyczyną utrudnień w użytkowaniu podłogi. W tym niedługim poradniku dowiecie się jak dbać o betonową wylewkę, żeby nie popękała.
Od zalania podłogi już po kilku godzinach powinniśmy chronić beton przed zbyt szybkim wiązaniem co powoduje rysy i pęknięcia. W tym celu polewam beton wodą przez okres kilku dni, standardowo przyjmuje się tydzień. Beton podlewać należy trzy razy dziennie, rano, w południe i wieczorem. Jeśli beton wystawiony jest na działanie promieni słonecznych a na zewnątrz panują duże temperatury powinniśmy podlewać go jeszcze częściej.
Aby ochronić beton przed wysokimi temperaturami oraz szybkim parowaniem możemy przykryć go za pomocą folii budowlanej. Gdy wylewamy wodę pod folię nie paruje ona tak szybko i dłużej ochładza beton.
Zdarza się, że budujemy również w okresach późnojesiennych kiedy zaczynają panować już dość niskie temperatury, zwłaszcza w nocy. Również przed nimi musimy chronić nasz beton za pomocą wełny mineralnej. W przeciwnym wypadku straci on swoje właściwości i nastąpi rozerwanie wiązań.
Pomieszczenia, w których wylany został beton powinny być odpowiednio wilgotne. Również musimy ją chronić przed punktowym ogrzewaniem np. przez promienie słoneczne oraz przeciągami. Dlatego okna i drzwi możemy zakryć ciemną folią a sam beton często podlewać.
Zauważone nierówności szlifujemy dopiero po wyschnięciu wylewki. Gdy na wylewkę wlejemy zbyt dużo wody mogą tworzyć się kałuże, które tworzą wgłębienia w wylewce. Możemy je usunąć za pomocą papieru ściernego.
Poradnik Jak dbać o betonową wylewkę, żeby nie popękała skomentowało 0 osób.
Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!